Elektrik Faturalarına Yeni Bir Zam Daha Geldi

Yılbaşında elektrik fiyatlarına yapılan yüzde 8.8 zammın ardından elektriğe yeni bir zam daha yapıldı. 1 Nisan 2018 itibariyle geçerli olan yeni ücretlendirme ile birlikte elektrik faturaları bir kat daha yükseldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) Resmi Gazetede yer alan bilgiye göre hane kullanımında elektrik fiyatları yüzde 2,89 daha yükseltildiği bildirildi. Yapılan bu yeni düzenleme ile birlikte konutlarda kullanılan elektriğin kilovatsaati 37,10 kuruşa yükseldi. Üç ay içinde yapılan bu ikinci fiyat artışının ardından vatandaşlar ucuz ve ekonomik olan elektrik tüketiminin yollarını aramaya başladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, basına yaptığı açıklamada elektrik fiyatlarının serbest piyasa koşullarına göre belirlendiğini ve dövizde yaşanan artışlar gibi unsurlar nedeniyle bu maliyetlerin etkilediğini belirtti. Konuşmasında “Son yaptığımız kurul toplantısında görevli tedarik şirketlerinden enerji temin eden tüketiciler için geçerli olan nihai fiyatlarda, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren uygulanmak üzere ortalama yüzde 2.89 artış ihtiyacı hasıl olduğunu gördük” şeklinde bir konuşma yaptı.

Ekonomik ve Avantajlı Olarak Kullanabileceğiniz Elektrik Tarifeleri

2013 yılından bu yana faaliyet gösteren Tek Elektrik, KGM Enerji çatısı altında sağlamış olduğu hizmetler ve çözümlerin yanı sıra, yurt genelinde kişi ve kurumlar için özel olarak düzenlediği kampanyaları ve tüketicilere sunduğu son teknolojileri sayesinde en fazla tercih edilen elektrik tedarik şirketi olarak öne çıkıyor.

İster evinizde ister işyerinizde olsun, hayatınızın her alanında ihtiyaç duyduğunuz elektriği hem uygun fiyat avantajı hem de kısıtlamadan kullanabileceğiniz tarifeleri ile ekonomik elektrik kullanmanızı sağlayan Tek Elektrik, son dönem yapılan zamlara karşın avantajlı tarifeler ile ucuz elektrik kullanıp güncel faturalarınızdan ciddi oranda tasarruf etmenize yardımcı oluyor.

Ayrıca sunmuş olduğu değişik tarifeleri ve düzenlediği kampanyalar sayesinde ev ya da işyerlerinde tükettiğiniz elektriği ve faturaları düşünmeden, rahatça kullanmanız mümkün oluyor. Siz de hem ev hem de iş yerlerinizde güvenerek tercih edebileceğiniz ve kullanıcılarına indirimli elektrik faturaları imkanı sunan tarifelere online olarak bir an önce geçip ucuz elektrik kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Tasarruf Etmek Kolay