Yılbaşında elektrik fiyatlarına yapılan yüzde 8.8 zammın ardından elektriğe yeni bir zam daha yapıldı. 1 Nisan 2018 itibariyle geçerli olan yeni ücretlendirme ile birlikte elektrik faturaları bir kat daha yükseldi.
Özellikle bir evin veya iş yerinin sorumluluğu sizdeyse, ay sonunda gelecek olan faturaları bir hayli düşünüyorsunuz demektir. Bunları düşünürken de yapacağınız hesaplar artık canınızı sıkmasın.
Ucuz elektrik kullanımı ile güncel faturalarınızdan ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz. Bu tasarruf da yıllık oran bazında bakıldığında sizi oldukça rahatlatacaktır. Tek Elektrik tarafından sunulmuş olan bu hizmet sayesinde daha avantajlı bir şekilde elektrik kullanabilirsiniz.
Evlerinizde ve iş yerlerinizde birçok giderden dolayı faturalar ile boğuşuyor olabilirsiniz. Su, doğal gaz, elektrik kullanımı da her ay tahmin ettiğinizden daha büyük miktarlarla karşınıza çıkabiliyor.
Ucuz elektrik kullanımı Serbest Tüketici tanımı ile ortaya çıkan bir kavramdır. Günümüze değin elektrik piyasası ve elektrik tedariği tek bir kurum tarafından gerçekleştirilmiştir.
Serbest tüketici, elektrik tedarikçisini seçme ayrıcalığına sahip gerçek veya tüzel kişilerin hepsine verilen addır. Serbest tüketici olabilmek için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayımlanan “Serbest Tüketici Limiti”nden daha yüksek elektrik enerjisi tüketmek gerekmektedir.
Tasarruf Etmek Kolay