Tasarruf

Etmek

Kolay

Basit bir çevrimiçi enerji şirketine geçin ve hayatınıza devam edin.
Serbest tüketici nedir?

Serbest tüketici, elektrik tedarikçisini seçme ayrıcalığına sahip gerçek veya tüzel kişilerin hepsine verilen addır. Serbest tüketici olabilmek için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayımlanan “Serbest Tüketici Limiti”nden daha yüksek elektrik enerjisi tüketmek gerekmektedir.

2018 yılı için EPDK tarafından belirlenen Serbest Tüketici olma limiti yıllık 2.000 kWh’tır. Yani aylık yaklaşık 80 TL ve üzeri tutarında elektrik faturası olan kullanıcılar, 'Serbest Tüketici' olabilmektedir.

TEK Elektrik tarafından “Serbest Tüketicilere” sunulan özel tarifeler ve kampanyalar ile standart ulusal tarife üzerinden indirim yapılarak, aynı tüketim miktarı için daha ucuz elektrik kullanımı sağlanır.

Teklif verilirken EPDK tarafından yayınlanan Ulusal Tarifeler referans alınmalıdır.

İndirimli elektrik satışı; serbest tüketicilere, ulusal tarifeler üzerinden indirim uygulanarak, aynı tüketim miktarı için daha az fatura ödemelerini sağlamaktır.

EPDK tarafından, yıl içinde belirtilen tarife dönemlerinde, farklı fiyat politikaları izlenebilmektedir. Dönem başlarında EPDK, internet sitesinde fiyatları açıklar. Teklif verilirken, EPDK tarafından yayınlanan ulusal tarifeler referans alınır.

Perakende elektrik satıcıları ne iş yapar?

Kısaca tanımlamak gerekirse, TEK Elektrik gibi perakende elektrik satıcılarının, enerji ureticilerinden elektrik satın alıp, sonrasında bu elektriği dağıtımcılar aracılığı ile müşterilerine sattıklarını söylemek mümkündür. Bir enerji satıcısı olarak, bizler elektrik tedariği sağlamakla yükümlüyüz. Eğer elektrik tüketiminizle ilgili biriyle görüşmek isterseniz, bizler, ilk iletişime geçeceğiniz kişileriz.

Elektrik satıcıları nerede devreye girer?

Diğer perakende elektrik satıcıları gibi TEK Elektrik olarak biz de elektrik sağlayıcıları ve dağıtımcıları ile müşterilerimiz arasında bir köprü görevi görüyoruz. TEK Elektrik, müşterilerine elektrik sağlamakla ya da dağıtmakla değil, elektriği farklı paketler halinde müşterilerine sunmakla yükümlüdür.

Üretici
Dağıtıcı
Tedarikçi
Sizin Eviniz/Ofisiniz
TEK Elektrik müşterisi olarak ne elde edersiniz?
İndirim
Hizmet bizim için en önemli unsur
% 100 online çalışıyoruz
Yeniliklerden ilham alıyoruz
Anlaşmalarda sizi bizimle çalışmaya mecbur bırakmıyoruz
Bizimle iletişime geçmeniz çok kolay
TEK aboneleri, gerektiğinde dağıtım şirketinden teminatını geri alabilir.
Referanslarımız
Tasarruf Etmek Kolay